Yayınlarımız Görsel

SEO SIRLARI

"Sizin için Her Şey Şimdi Başlıyor"

SEO İLE İLGİLİ BİLDİĞİNİZ HERŞEYİ UNUTUN VE BUYRUN BURADAN BAŞLAYALIM !

Sektörde bulunan, internet üzerindeki makale yazılarından derlenmiş kafa karıştırıcı SEO kitaplarının aksine; sektöre, profesyonellere ve hobicilere, zengin bir SEO kaynağı geliyor.

Uzun mesailer ardından yayınımızı toparlamaya başladık. Tamamen güncel bilgiler ve herkesin kendi kendine sitesine katabileceği değerleri kitabımızda işliyoruz. Tabi ki bu sektördeki profesyonelleri de unutmadık. SEO uzmanı arkadaşlarımıza o ince dokunuşlar hakkında bilgiler aktarıyoruz. Çok yakında :)

Web sitesini kurdum müşteriler kapıda mı bekliyor?

Firmanız için bir web sitesi kurdunuz. Beraberinde beklentiler başladı. Web siteniz kartvizitlere yazılmaya başlandı. Faturalara, tabelalara da yazılmaya başlandı derken, şimdi lokomotif gibi yol alacağını düşünürken, zaman geldi geçiyor. Fakat ne tuhaftır ki öncesi ile sonrası arasında hala bir değişiklik olmadığını fark ettiniz.

Kesenin ağzını açmam gerekiyormuş;

Arkadaş dost tavsiyeleri derken kendinizi Adwords'te reklam verirken buldunuz. Günlük bütçeler belirlendi, reklamlar başladı telefon ve teklifler alınıp verilmeye başlandı ama bir anda reklamınız ortadan kalktı. Bütçenizi arttırdınız, dehşet bir faturayla karşı karşıya kaldınız. Kaşıklar toplayıp yine kaşıkla verirken bir de hani şu sol tarafta listelenen web sitelerini gördünüz. İlk 10 'da ikinci sayfalarda var olan. Siz tıklama başına ödeme yaparken o solda sıralanan siteler tıklandıkça büyüyen, gece gündüz sıralamalarda olan sizin gibi ticaret yapan web sitelerini gördünüz.

Hazine'ye Giden Haritayı mı Buldum?

Araştırmaya başladığınızda, bir tanıdığınız size bu sıralama işinin ne olduğunu, halk içinde nasıl bilindiğini ve sektörün adının da SEO olduğunu söyledi. Siz de kurumsal firmanız için kurumsal SEO yapan yerleri araştırmaya başladınız ve hemen karşınıza bu işi yapan sihirbazlar çıktı. Sizi 1 ayda şuralara getiririz 2 haftada 1 yaparız, ilk sayfada olma garantileri, ilk sayfa hatta ilk sıra olmaz ise para yok sloganları ile SEO hizmeti veren firma olduğunu söyleyen kişilerle konuştunuz ve kendi kendinize " bu iş için her ay tomarla reklam parası vereceğime, garantiler havada uçuşuyor, adamların ağzı da laf yapıyor" deyip anlaşmaya vardınız. Paranızı verdiniz işi başlattınız

Hani Bu Site Yükselecekti?

Tekrar bir beklenti başladı ama tuhaf bir şey var. Teknik olarak olan biten ne var? Ne olacak? Elde hiçbir veri yok. Aradan haftalar geçti bir değişiklik yok, üstüne üstlük sitede tuhaf durumlar olmaya başladı. Anlaşmaya ilk başlandığında yukarılara doğru yükselme trendine giren siteniz neredeyse artık kendi isminde bile çıkmamaya başladı. Ne oluyor? Soruyoruz yakında çıkar diyorlar! Ne olacak ?

Şimdiden Geçmiş Olsun !

Evet işte sonu hüsranla biten hemen hemen her gün duyduğumuz kurumsal firmaların telefonumuzu ilk açtığımızda yakınışları. Ne olacak? Ne mi olacak? Maalesef bilinçsizce yapılan, ne yapıldığı belli olmayan, teknik bilgiden ziyade kulaktan dolma sohbetlerle ve hiçbir alt yapı olmadan siteleri yükseltme adına yapılan tehlikeli çalışmalar ile siteleriniz çok ciddi zararlar görüyor.

Çok tanıdık bir hikâye değil mi?

Yeni çıkacak SEO kitabı ile en gizli SEO Sırları ortaya çıkıyor.

DEVAMI ÇOK YAKINDA KİTAPÇILARDA...